Výcvik psů

Výcvik psa

Naše výcvikové centrum nabízí nejen běžné socializování psů, ale výcvik v mnoha sportech, jako je agility, flyball, dogdancing, IPO nebo ring. Nedaří se vám vychovat pejska k poslušnosti? Je příliš aktivní a dlouhé procházky ho neunaví? Lámete si hlavu, jak ho pořádně zabavit a zároveň unavit? Čtěte dále, psí sporty jsou skvělým řešením.

Výcvik agility

Agility

Určitě jste o agility už slyšeli. V současné době je to snad nejpopulárnější psí sport. U nás se mu můžete věnovat samostatně, tedy jen vy a trenér, nebo ve skupinách max. 5 lidí a psů. Další možností je tzv. volné běhání. Jeho podstatou je postavený parkur. Kdokoli si na něm může vyzkoušet, jaké to je. Je to taková ochutnávka agility – sami se rozhodnete, jestli je to pro vás (a vašeho psa) to pravé ořechové. U volného běhání trenér nevyučuje, jen dohlíží.

Flyball

Sport i zábava pro všechna temperamentní psí plemena. Uvolní se u něj pes i jeho majitel. K flyballu je potřeba dráha se skokovými překážkami, flyballový box a míček. Majitel svého psa vysílá ze startovacího místa přes čtyři nízké překážky seřazené za sebou. Pes si tlapkou vymrští míček, který pak přinese zpátky přes překážky. V ČR existují i flyballové kluby pořádající závody družstev.

Fly ball
Výcvik

Dog dancing

Z angličtiny „tanec se psy“. U nás ve výcvikovém centru učíme jen základy. Tento psí sport vznikl ve Velké Británii, v ČR se první soutěž konala v roce 2004 v Praze. V Británii je dog dancing známý spíše jako heelwork to music (heelwork = chůze u nohy). Pes se svým pánem (psovodem) předvádí předem naučenou sestavu cviků a triků, samozřejmě za doprovodu hudby. Výhodou je, že k dog dancingu nepotřebujete skoro nic. Naučíte se u nás základy a pak můžete trénovat kdekoli a kdykoli. Bez potřeby zvláštních pomůcek nebo hodin a hodin tréninku. Postačí i deset minut denně…

IPO

IPO je označení Mezinárodního zkušebního řádu pro sportovní kynologii. Je to naše srdcová záležitost – můžeme poskytnout vysoce kvalifikované trenéry ve všech třech disciplínách (stopa, poslušnost a obrana). Všichni naši trenéři se účastní mistrovství světa a mají zkušenosti s mnoha plemeny. Obrany nám jezdí dělat Jaroslav Labík a Jiří Čejka ml., známá jména české sportovní kynologie.

IPO
Výcvik

Ring/Mondioring

Relativně nový sport, který si ale rychle získává své příznivce. Skládá se ze tří disciplín – poslušnosti, skoku a obrany. Figuranti na sobě nemají rukáv, ale ringový oblek. Pes tedy může kousnout do kterékoli části těla, nejen do ruky. Pes v tomto sportu musí přemýšlet z velké části sám a být na 100 % ovladatelný. Obrany k nám jezdí dělat Michal Čtvrtečka, závodník v mondioringu.

Socializace
a základní poslušnost

Říkáme tomu „nedělní cvičák“. Přijdete s pejskem k nám a spolu s trenérem nebo ve skupině max. 8 psů vás naučíme to, co budete chtít. Většinou klienti chtějí naučit svého psa základním povelům, jako je sedni, lehni, k noze, zůstaň, přivolání, správnému chování během procházek nebo ho zbavit agresivity.

Výcvik agility

Poptávka výcviku psa

Nedaří se vám vychovat pejska k poslušnosti? Je příliš aktivní a dlouhé procházky ho neunaví?
Rádi Vám pomůžeme s jeho výchovou.